Turystyka

Nasze aplikacje dla branży turystycznej to oprogramowanie do zarządzania rezerwacjami noclegów. Dedukujemy je hotelom, motelom, hostelom oraz operatorom wynajmu apartamentów w miejscowościach turystycznych. Aplikacje mogą współpracować ze stroną www dzięki czemu pozwalają zautomatyzować sprzedaż rezerwacji.

Najczęstsze moduły naszych aplikacji do zarządzania rezerwacjami:

- baza pokojów, apartamentów lub miejsc noclegowych,
- baza klientów,
- baza rezerwacji,
- moduł obsługi pokoi,
- moduł użytkowników.

Baza noclegów może składać się z listy pokoi hotelowych, miejsc hostelowych a także z apartamentów w miejscowościach turystycznych. Dodanie opisów, zdjęć i wyposażenia pozwala zrobić prezentację bazy noclegowej na stronie www. Noclegi mogą być oceniane i komentowane przez klientów na stronie www.

Baza klientów zawiera dane teleadresowe osób, które dokonały rezerwacji. Mogą to być osoby fizyczne lub firmy. Dla każdego klienta możliwe jest utworzenie konta z logowaniem do aplikacji w celu przeglądania swoich danych, sprawdzania stanu rezerwacji lub rozliczeń.

Baza rezerwacji to podstawowe narzędzie pracy recepcjonistów. Zawiera najczęściej  chronologiczną listę dokonanych przez klientów rezerwacji. Z każdej rezerwacji można bezpośrednio dokonywać najczęstszych operacji: potwierdzenie i zmiana statusu rezerwacji, zaliczkowanie lub całościowe opłacenie rezerwacji, zameldowanie i wymeldowanie klienta, bieżąca obsługa pobytu klientów i wiele innych. Z tabeli rezerwacji możliwe jest generowanie raportów zajętości miejsc i raportów sprzedażowych.

Moduł obsługi pozwala zarządzać pracą osób sprzątających, dowozem klientów z dworca, zamówieniami usług zewnętrznych jak pranie, remonty, usługi IT itp. W przypadku apartamentów w miejscowościach turystycznych będą to też zadania z udostępnianiem i zdawaniem lokali przez rezydentów, pobieranie kaucji i usługi dodatkowe.

Moduł użytkowników pozwala zarządzać dostępem do aplikacji dla poszczególnych pracowników i partnerów. Użytkownicy mogą mieć różne uprawnienia i dostęp do poszczególnych modułów aplikacji. Można tworzyć grupy użytkowników, np.: recepcjoniści, obsługa, rezydenci itp.